اخبار

آخرین خبرها و مقالات
کارت DVB

کارت DVB

۵ مرداد, ۱۴۰۱

کارت DVB

کارت DVB تجهیزی است که بر روی اسلات PCI کامپیوتر قرار می گیرد و همانند رسیور می تواند کانال های تلویزیونی را با کیفیت Full HDTV پخش و ضبط کند. این کارت ها با قابلیت جابجایی زمانی، به کاربر امکان توقف برنامه زنده و ادامه آن از جای قبلی را میسر می کنند. کارت های DVB به صورت اسلات PCI و یا USB قابل استفاده بر روی درایورهای Linux و Windows BDA هستند.

کارت های DVBT به عنوان گیرنده های کانال های تلویزیونی، کامپیوتر شخصی شما را به یک تلویزیون تبدیل می کنند. با کمک کارت های DVBT، می توان برنامه های تلویزیونی دیجیتال (از قبیل: کانال های HD و SD) را مشاهده، ضبط، توقف و ادامه داد. همه ی این کاربردها قابل استفاده با کامپیوتر شخصی، لپ تاپ و یا نوت بوک شما می باشند. هم چنین میتوان کانال های تلویزیونی دیجیتال HD را در حالت full screen و یا در پنجره های قابل تنظیم با امکان جابجایی براساس شبکه های مورد علاقه مشاهده کرد.

در ابتدا کارت های DVB فقط قابل ارائه به صورت USB های اکسترنال بودند که قابلیت اتصال به پورت USB کامپیوتر را داشتند ولی درحال حاضر علاوه بر مدل های USB، مدل های بیشتری همانند رابط های PCI یا USB bus در دسترس هستند.

DVBT ها به مرور جایگزین سیستم پخش زمینی فعلی خواهند شد. این سیستم هم اکنون در اغلب شهرهای ایران نصب شده و در بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرد. مدت هاست استاندارد این کارت ها توسط کشورهای اروپایی تصویب شده و در خاورمیانه و اروپا رواج یافته است.

دیگر مقالات و مطالب مشابه:
سرور Dell PowerEdge R930
سرور Dell PowerEdge R930

سرور Dell PowerEdge R930 یک سرور چهار سوکتی مخصوص نیازهای بانک اطلاعاتی با میزان رم ادامه مطلب...

دیتاسنتر چیست؟

دیتاسنتر چیست؟ به مجموعه‌ای از سرورها، سرویس دهنده ها، زیرساخت‌های ارتباطی/امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته ادامه مطلب...